Doručení nové smlouvy

I takto může vypadat vaše první setkání s iSmlouvou. Někdo, kdo naši aplikaci už používá, jednoduše vystavil novou smlouvu, ve které figurujete jako protistrana. V takové situaci vám bude na vaši e-mailovou adresu zaslána zpráva v následující podobě:

Jakmile si rozkliknete odkaz pod tlačítkem Zobrazit smlouvu, zobrazí se vám ještě následující notifikace:

V tuto chvíli můžete smlouvu zobrazit, nebo ji odmítnout. Pokud je vše založeno na skutečnosti a smlouvu si zobrazíte, budete obratem vybídnuti k potvrzení vašich údajů, které navrhující protistrana vyplnila do hlavičky smlouvy. Jedná se o následující údaje:

  • Jméno
  • Příjmení
  • Datum narození
  • Ulice a č.p.
  • Město
  • PSČ

Jakmile hlavičku uložíte, budete přesměrováni na finální náhled smlouvy. Tu si pečlivě prostudujte. V patičce dokumentu poté najdete možnost podpisu, konečného upravení hlavičky nebo odmítnutí smlouvy.

Pokud se rozhodnete návrh smlouvy podepsat, jednoduše klikněte na příslušné tlačítko a budete znovu přesměrováni, tentokrát na 2FA ověření. Poprosíme vás o vyplnění vašeho telefonního čísla, na které následně odešleme ověřovací PIN kód.

Na vaše telefonní číslo následně odešleme SMS zprávu v následujícím formátu:

Zároveň budete vybídnuti k vyplnění tohoto kódu. Pokud by vám kód nedorazil, můžete si jej nechat zaslat znovu. Také můžete změnit telefonní číslo.

Pokud zadání PIN kódu proběhne v pořádku, budete přesměrováni na podpisové pole. Podepsat můžete pomocí prstu či stylusu, případně touchpadu na vašem laptopu. Pokud s výsledným podpisem podpisem nebudete spokojeni, můžete jej odstranit a začít nanovo.

Finální kontrola

V posledním kroku vám bude ještě jednou zobrazena celá smlouva, tentokrát i s vaším podpisem. Pokud se vším budete souhlasit, jednoduše klikněte na tlačítko Dokončit.

Na finální obrazovce budete informováni o tom, že celý proces byl úspěšně dokončen. Smlouvu s vaším podpisem jsme odeslali protistraně a nezapomněli jsme ani na kopii pro vás; najdete ji v e-mailu. Stáhnout si ji můžete v PDF formátu i tady. Pokud byste chtěli i nadále tvořit smlouvy online, neváhejte a vytvořte si u nás účet.

Našli jste odpověď?